|
Published by on Apr 29th 2012, 12:07am
Website:Click here
Boys 100 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 E'Lon Mack 10 Heritage 11.05a
2 Evan Maack 12 Mead 11.21a
3 Ian Banks-Clark 12 Sunset 11.23a
4 Kevin Washington 11 Skyview 11.25a
5 Will Shannon 12 Lake Oswego 11.31a
6 Jaylynn Bailey 11 South Salem 11.38a
7 Zach LaBianco 12 Sunset 11.48a
8 Stevie Coury 12 Lake Oswego 11.63a
Boys 100 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 E'Lon Mack 10 Heritage 11.08a
2 Evan Maack 12 Mead 11.14a
3 Ian Banks-Clark 12 Sunset 11.18a
8 Will Shannon 12 Lake Oswego 11.19a
9 Devauntae Hoffman 11 Gresham 11.23a
4 Kevin Washington 11 Skyview 11.28a
5 Zach LaBianco 12 Sunset 11.28a
10 Ryan Stanford 12 Union 11.29a
6 Jaylynn Bailey 11 South Salem 11.31a
6 Stevie Coury 12 Lake Oswego 11.31a
11 Austin Stone 11 Mead 11.33a
12 Colton Prestwich 11 Prairie 11.35a
13 Davian Barlow 11 Mead 11.35a
14 Ross Hoffman 10 Beaverton 11.41a
15 Garrett Hittner 10 McNary 11.44a
15 Joshua Benton 10 South Salem 11.44a
17 Eric Soo 10 Lake Oswego 11.45a
18 Andre Mitchell 11 Benson 11.46a
19 Jacob Kelly 12 North Salem 11.48a
20 Deontre Curry 12 Parkrose 11.49a
21 Michael Hauck 12 Central Catholic 11.50a
22 Trevor Danielson 10 Newberg 11.51a
22 Michael Faulkner 12 Sehome 11.51a
24 Kristopher Cheesman 11 Century 11.51a
25 Nick North 11 Centennial 11.53a
26 Aaron Washington 10 Centennial 11.54a
27 Joey Cooper 12 Heritage 11.56a
28 DJ Pope 10 Lincoln 11.58a
29 Max Dimm 11 West Linn 11.58a
30 Lucas Sinnott 11 San Lorenzo Valley 11.59a
31 Chase Morrison 9 Jesuit 11.61a
32 Jeffery Brown 12 Reynolds 11.63a
32 Derek Luck 11 Warrenton 11.63a
34 Ryker Gilbert 10 Mountain View 11.70a
35 Cameron Scarlett 9 Central Catholic 11.70a
36 Mani Morrell 12 Barlow 11.71a
37 Kyle Vandercook 12 St Helens 11.80a
38 Junior Espitia 12 South Salem 11.88a
39 Michael Manns 12 Molalla 11.98a
40 Chris McBee 11 Franklin 12.21a
41 Eder Mutara 10 Centennial 12.25a
42 Landon Smith 12 Willamette 12.39a
43 Andrew McCalister 12 Molalla 12.43a
43 Devon Rawles 9 Newport 12.43a
AJ Anderson 12 Union DNS
Sterling Akles 11 La Salle DNS
Colin Meisner 11 La Salle DNS
Boys 200 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Wes Bailey 12 Mead 21.76a
2 E'Lon Mack 10 Heritage 22.42a
3 Brandon Brown 12 Century 22.51a
4 Ian Banks-Clark 12 Sunset 22.74a
5 Eric Soo 10 Lake Oswego 23.01a
Will Shannon 12 Lake Oswego DNS
Kevin Washington 11 Skyview DNS
Sterling Akles 11 La Salle DNS
Boys 200 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Wes Bailey 12 Mead 22.00a
2 Brandon Brown 12 Century 22.53a
3 Ian Banks-Clark 12 Sunset 22.55a
6 Sterling Akles 11 La Salle 22.56a
4 Devauntae Hoffman 11 Gresham 22.72a
7 Eric Soo 10 Lake Oswego 22.80a
5 E'Lon Mack 10 Heritage 22.82a
8 Will Shannon 12 Lake Oswego 22.82a
9 Kevin Washington 11 Skyview 22.95a
10 Andrew Hayes 11 Barlow 22.97a
11 Garrett Hittner 10 McNary 23.01a
12 Gunnar Kayser 11 Mead 23.02a
12 Ryan Stanford 12 Union 23.02a
12 Mitchell Gable 11 South Albany 23.02a
15 Te'Kwon Wallace 11 Evergreen-Vancouver 23.23a
16 Jacob Austin 11 Prairie 23.41a
17 Jonny Cooper 12 San Lorenzo Valley 23.46a
18 Austin Stone 11 Mead 23.47a
19 DJ Pope 10 Lincoln 23.63a
20 Lucas Sinnott 11 San Lorenzo Valley 23.70a
21 Zach Davis 10 Central Catholic 23.84a
22 Michael Manns 12 Molalla 24.01a
23 Konstantin Andrushenko 12 Sehome 24.02a
24 Robin Rump 11 Benson 24.11a
25 Damian Woods 12 Franklin 24.19a
26 Cole Heiden 10 Parkrose 24.24a
27 Fabian Hidalgo 11 South Salem 24.31a
28 Josh Friend 12 Glencoe 24.41a
29 Kyle Vandercook 12 St Helens 24.59a
30 Matt Brown 11 Willamette 24.84a
31 Ryan McDowell 11 Centennial 24.98a
32 Eder Mutara 10 Centennial 25.12a
Nick North 11 Centennial DNS
Garrett Jones 9 Mountain View DNS
Larry Littrell 10 West Linn DNS
Darnell Adams 12 Newberg DNS
Boys 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tanner Sork 12 Union 48.96a
2 Mitchell Gable 11 South Albany 50.65a
3 Mark Holenstein 11 La Salle 51.15a
4 Ryan Fujita 10 Lincoln 51.86a
5 Jonny Cooper 12 San Lorenzo Valley 51.93a
6 Evan Freeman 12 Union 51.95a
7 Dean York 11 Barlow 52.92a
8 Te'Kwon Wallace 11 Evergreen-Vancouver 53.35a
Boys 400 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tanner Sork 12 Union 48.92a
2 Mitchell Gable 11 South Albany 50.26a
6 Evan Freeman 12 Union 50.56a
3 Ryan Fujita 10 Lincoln 51.33a
7 Dean York 11 Barlow 51.37a
8 Jonny Cooper 12 San Lorenzo Valley 51.57a
4 Mark Holenstein 11 La Salle 51.66a
9 Cody Hammersmith 12 Centennial 51.74a
5 Te'Kwon Wallace 11 Evergreen-Vancouver 51.92a
10 Michael Capri 10 Newport 51.97a
11 Ryan Stevens 12 Jesuit 52.14a
12 Caleb Johnstone 11 Newberg 52.15a
13 Max Dimm 11 West Linn 52.19a
14 Garrett Baltazar 11 Prairie 52.30a
15 Gerry Gomez 11 Gresham 52.45a
16 Trebriel Larry 11 Glencoe 52.55a
17 Mark Petrusich 12 Jesuit 52.62a
18 Justin Sleutel 12 Warrenton 52.80a
19 Jake Akanbi 10 Lincoln 52.87a
20 Rueben Knoernschild 10 Parkrose 53.49a
21 Damian Woods 12 Franklin 53.69a
22 Amadi Amaitsa 11 McNary 53.80a
23 Ezra Duilio 11 Beaverton 53.86a
24 Gregorie Blanc 11 Centennial 54.01a
25 Aj Layton 9 Mead 54.10a
26 Matt Brown 11 Willamette 54.22a
27 Ramon Ortiz 10 Evergreen-Vancouver 54.23a
28 Gage Stumpf 10 Skyview 54.24a
29 Owen Woods 11 Reynolds 54.64a
30 Eric Myers 9 Jesuit 55.11a
31 Scottie Williams 10 Benson 55.18a
32 Duran Andrews 10 Centennial 55.56a
33 Ricky Heilmann 10 Sehome 55.67a
34 Levi Boyer 9 Forest Grove 55.71a
35 Jeff Steinke 11 St Helens 55.99a
36 Cameron Fischer 9 Molalla 56.26a
37 David James 12 South Salem 57.91a
38 Michael Waters 9 Central Catholic 1:00.06a
Garrett Jones 9 Mountain View DNS
Boys 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
Tanner Sork 12 Union 48.7
Auston Burns 11 Barlow 51.0
Jackson Haselnus 11 Barlow 51.0
Roman Kirkov 12 Union 51.1
Dean York 11 Barlow 52.3
Brody Olson 10 Molalla 52.5
Michael Manns 12 Molalla 52.9
Evan Freeman 12 Union 53.0
LO Andrew Hayes 11 Barlow 53.2
Luke Sparks 10 Union 53.3
Andrew McCalister 12 Molalla 55.0
Cameron Fischer 9 Molalla 56.1
Boys 800 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Cody Johnson 11 San Lorenzo Valley 1:54.75a
2 Hayden Schaffner 11 Siuslaw 1:55.28a
3 Andrew Gardner 11 Mead 1:55.53a
4 Dylan McHugh 12 McNary 1:56.33a
5 Reed Henderson 11 Sehome 1:56.53a
6 Jean Baptiste Tooley 9 Central Catholic 1:57.33a
7 Auston Burns 11 Barlow 1:57.59a
8 Daniel Schofield 11 Mead 1:58.05a
9 Michael Godbout 10 Jesuit 1:58.15a
10 David Leavy 12 Jesuit 1:58.40a
11 Jackson Packham 11 Franklin 1:58.74a
12 Will Lawrence 12 St Helens 1:58.99a
13 Morgan Coxen 11 Silverton 1:59.49a
14 Alex Soberanis 11 La Salle 1:59.64a
15 Michael Capri 10 Newport 1:59.75a
16 Luke Sparks 10 Union 2:00.11a
17 Josiah Langstaff 9 Lincoln 2:00.22a
18 Evan Martin 12 Lincoln 2:00.26a
19 Daniel Harper 10 Newberg 2:00.70a
20 Phillip Kearns 11 Lake Oswego 2:00.87a
21 David McCaslin 12 Jesuit 2:01.07a
22 Chase Mauro 12 Sehome 2:01.37a
23 Jae Heilig 12 Reynolds 2:01.40a
24 Thomas Morrell 9 Centennial 2:01.50a
25 Eason Everett 12 Evergreen-Vancouver 2:01.91a
26 Jonathan Zacarias 10 Reynolds 2:02.09a
27 Colin Petitt 11 Sunset 2:02.16a
28 Brian Robles 12 Mountain View 2:02.41a
29 Micah White 11 Silverton 2:04.12a
30 Brett Willyard 11 Seaside 2:05.33a
31 Taylor Hybl 11 Centennial 2:06.33a
32 Daniel Stone 12 Cleveland 2:06.51a
33 Keaton Spiller 9 Heritage 2:07.26a
34 Eric Medina 12 Willamette 2:07.37a
35 Conner Fischer 12 Molalla 2:09.83a
36 Skyler Schafer 9 Parkrose 2:10.02a
37 Miles Berglund 10 South Salem 2:10.07a
38 Doug Paresa 10 Prairie 2:10.41a
39 Justin Sleutel 12 Warrenton 2:10.63a
40 Kendall Mathew 11 Skyview 2:10.98a
41 Lee Lindley 12 North Salem 2:11.29a
42 David Dennis 11 Centennial 2:11.38a
43 Devin Edwards 11 Century 2:12.38a
Trevor Browning 10 Gladstone DNS
Dillon George 12 West Linn DNS
Ryan England 11 Glencoe DNS
Demetrius Rhodes 12 Benson DNS
Geremia Lizier-Zmudzinski 10 Forest Grove DNS
Boys 1500 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Andrew Gardner 11 Mead 3:54.93a
2 Geremia Lizier-Zmudzinski 10 Forest Grove 3:56.40a
3 Brett Willyard 11 Seaside 3:56.85a
4 Roman Kirkov 12 Union 3:58.57a
5 Nathan Normo 12 Lake Oswego 3:59.54a
6 Daniel Schofield 11 Mead 4:02.39a
7 Jackson Haselnus 11 Barlow 4:02.59a
8 Fletcher Hazlehurst 12 Franklin 4:03.69a
9 Conner Johnsen 11 Sehome 4:04.56a
10 Adrian Hinkle 11 Cleveland 4:04.67a
11 Isaac Stinchfield 11 Washougal 4:05.88a
12 Andrew Kaler 11 Camas 4:06.66a
13 Tucker Boyd 11 Camas 4:08.24a
14 Jorge Rico 12 North Salem 4:08.78a
15 Sam Remington 10 Jesuit 4:09.01a
16 Dillon George 12 West Linn 4:09.53a
17 Patrick Doherty 11 Jesuit 4:10.61a
18 Hunter McGuirk 11 Jesuit 4:12.73a
19 Theo Puentes 12 Newport 4:13.80a
20 Alex Lull 12 St Helens 4:13.90a
21 Andrew Green 11 Central Catholic 4:15.47a
22 Levi Sparks 10 Union 4:16.27a
23 Deklyn Wood 11 Newport 4:16.29a
24 Logan Veasy 10 La Salle 4:17.05a
25 Keenan Follett 11 Reynolds 4:18.99a
26 Alex Soberanis 11 La Salle 4:19.41a
27 Keaton Spiller 9 Heritage 4:19.91a
28 Tyler Griffin 11 West Linn 4:20.26a
29 Tyler McCausland 12 Willamette 4:20.77a
30 Alex Seymour 12 Barlow 4:21.57a
31 Jacob Stafford 12 Glencoe 4:21.99a
32 Kirby Overman 9 Sehome 4:24.43a
33 Mark Sussman 9 Sunset 4:24.63a
34 Matt Mattson 11 Benson 4:24.93a
35 Kasey Fish 9 Newberg 4:25.40a
35 Kaden Harbertson 9 Skyview 4:25.40a
37 Nick Reeve 12 Lincoln 4:25.69a
38 Josh Dempsey 11 Centennial 4:26.33a
39 Matt Abernathy 10 San Lorenzo Valley 4:27.21a
40 Jonathan Sisley 10 Silverton 4:27.25a
41 Doug Paresa 10 Prairie 4:28.66a
42 Ethan Noll 12 Dallas 4:31.78a
43 Dustin Shore 11 Centennial 4:36.24a
44 Luis Rojas 9 Molalla 4:36.37a
45 Devon Christian 12 Century 4:36.49a
46 Janzen Aguilar-Nelson 10 South Salem 4:38.96a
47 Evan Rummerfield 10 McNary 4:41.36a
48 Tyler McGrath 9 Evergreen-Vancouver 4:46.78a
Dylan Hanson 12 Gresham DNS
Manuel Hernandez 9 Parkrose DNS
Connor Niemi 12 Mountain View DNS
Chris Musser 12 North Salem DNS
Cody Johnson 11 San Lorenzo Valley DNS
Boys 3000 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Dan Oekerman 11 Beaverton 8:36.87a
2 Matthew Campbell 11 Siuslaw 8:37.22a
3 Nick Hicks 12 San Lorenzo Valley 8:40.02a
4 Ryan Byrd 12 St Helens 8:41.56a
5 Nick Obletz 11 Oregon Episcopal 8:41.97a
6 Sean Eustis 11 Washougal 8:45.01a
7 Colby Gilbert 11 Skyview 8:46.65a
8 Tanner Smith 11 Lincoln 8:47.40a
9 Todd Macdonald 11 Lake Oswego 8:48.55a
10 Ryan Jones 12 Southridge 8:50.37a
11 Jackson Baker 12 Franklin 8:50.85a
12 Brian McDavitt 11 Jesuit 8:54.17a
13 Kyle Thompson 10 Central Catholic 8:54.30a
14 Joshua Sealand 11 Jesuit 8:55.47a
15 Landis MacMillan 12 San Lorenzo Valley 9:03.08a
16 Matt Piercy 11 Jesuit 9:07.77a
17 Morgan Benson 12 Gresham 9:07.90a
18 Ben Campbell 11 Lincoln 9:09.40a
19 Kyle Sams 12 Mead 9:10.20a
20 Jacob Campbell 12 Barlow 9:10.35a
21 Andrew Duffy 11 Camas 9:10.92a
22 Mikey Fey 10 Sunset 9:12.71a
23 Alex Pien 12 Camas 9:13.39a
24 Clay Stuhr 11 Dallas 9:13.62a
25 Nico Banks 11 Lincoln 9:13.71a
26 Deklyn Wood 11 Newport 9:13.86a
27 Ian Stevens 10 Reynolds 9:15.53a
28 Anthony Goemaere 11 McNary 9:16.98a
29 Jacob Hicks 10 San Lorenzo Valley 9:20.58a
30 Ramon Villa 12 North Salem 9:21.61a
31 Conner Cushman 11 West Linn 9:24.05a
32 Alex Bird 12 Dallas 9:25.38a
33 Ben Kurtis 12 Sehome 9:25.64a
34 Pake Benthin 11 Molalla 9:26.69a
35 Brandon Raleigh 11 Reynolds 9:29.04a
36 Noah Leonard 10 Franklin 9:34.00a
37 Will Thompson 10 La Salle 9:34.78a
38 Abraham Teklu 10 Glencoe 9:35.22a
39 Bailey Peterson 11 Newberg 9:36.85a
40 Tim Rice 12 Century 9:38.89a
41 Daniel Soriano 10 Benson 9:44.98a
42 Corban Carlton 9 Mead 9:47.71a
43 Joseph Spina 11 Centennial 10:23.52a
44 Kyle Strasdas 11 Willamette 10:24.50a
45 Rigo Martinez 12 Warrenton 10:32.39a
46 Cameron McAnally 10 Evergreen-Vancouver 10:53.53a
Darrick Williams 9 Parkrose DNS
James Breen 10 Heritage DNS
Nicholas Ellis 12 South Salem DNS
Connor Niemi 12 Mountain View DNS
Theo Puentes 12 Newport DNS
Tyler Shipley 12 Forest Grove DNS
Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jacob Petrie 12 Newberg 14.77a
2 Daniel Brattain 10 McNary 14.87a
3 Ryan Cope 12 Jesuit 15.34a
4 Peter Zalk 10 Prairie 15.47a
5 Dillon Hoecker 12 Barlow 15.56a
6 Sam Johnson 10 Mead 15.76a
7 Eric Zechenelly 11 Sunset 16.02a
8 Josiah Reynolds 12 Union 16.07a
Boys 110m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Daniel Brattain 10 McNary 14.96a
2 Jacob Petrie 12 Newberg 15.05a
3 Ryan Cope 12 Jesuit 15.23a
4 Peter Zalk 10 Prairie 15.42a
5 Dillon Hoecker 12 Barlow 15.78a
6 Julian Canda 12 Silverton 15.38a
7 Eric Zechenelly 11 Sunset 15.55a
8 Josiah Reynolds 12 Union 15.67a
9 Sam Johnson 10 Mead 15.75a
10 Nathan Ferrell 12 Warrenton 15.77a
10 Daniel Fauss 12 South Salem 15.77a
12 Ian Earle 12 Sehome 15.80a
13 Connor Bracken 10 Lake Oswego 15.85a
14 Ben Hortaleza 10 La Salle 15.91a
15 Anthony Davis 12 North Salem 15.98a
16 Adam Allen 12 South Albany 16.00a
17 Chris Wilson 10 Sehome 16.01a
18 Zane Burgess 10 Newberg 16.03a
19 Chase Davis 12 Silverton 16.03a
20 Max Dordevic 10 Jesuit 16.10a
21 Thomas Lott 12 Parkrose 16.17a
22 Brody Olson 10 Molalla 16.25a
23 Ian Crist 12 Silverton 16.32a
24 Cameron Retherford 10 Benson 16.34a
25 Thomas Hughes 10 St Helens 16.44a
26 Alex Tymchenko 11 Lake Oswego 16.54a
27 Harry Armstrong 12 Forest Grove 16.59a
28 Daniel Vaughan 12 Sehome 16.70a
Skyler Piper 10 Skyview 16.75a
29 Trent Foster 11 Evergreen-Vancouver 16.81a
30 Zach Hatefi 12 Willamette 16.89a
31 Drew Wilson 11 Sunset 16.94a
32 Colby Gray 10 West Linn 17.09a
33 Khang Trinh 11 Centennial 17.15a
34 Jordan Hernandez 11 Gladstone 17.20a
35 Hunter Pattock 11 Gresham 17.23a
36 Tyler Riordan 12 Mead 17.82a
37 Caleb Miller 11 Centennial 18.52a
38 Marshall Dean 10 Newport 18.78a
Taylor Crowley 10 Centennial DNS
Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Eric Zechenelly 11 Sunset 38.58a
2 Jacob Petrie 12 Newberg 40.08a
3 Ian Earle 12 Sehome 40.45a
4 Jorge Rico 12 North Salem 41.10a
5 James McCahon 12 Forest Grove 41.12a
6 Daniel Brattain 10 McNary 41.35a
7 Brody Olson 10 Molalla 41.38a
8 Nathan Ferrell 12 Warrenton 41.47a
Boys 300m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Eric Zechenelly 11 Sunset 39.43a
2 Ian Earle 12 Sehome 40.27a
7 James McCahon 12 Forest Grove 40.34a
3 Daniel Brattain 10 McNary 40.65a
4 Beau Duronslet 11 Central Catholic 40.75a
5 Jacob Petrie 12 Newberg 40.79a
6 Lawrence Wilson 11 Central Catholic 40.82a
8 Nathan Ferrell 12 Warrenton 40.89a
9 Jorge Rico 12 North Salem 40.90a
10 Brody Olson 10 Molalla 41.27a
11 Adam Allen 12 South Albany 41.33a
12 Andy Tautfest 10 Newberg 42.00a
13 Hunter Pattock 11 Gresham 42.05a
14 Nick Saupe 9 Sehome 42.13a
15 Tristan Stallcup 9 West Linn 42.22a
16 Josiah Reynolds 12 Union 42.32a
17 Gabe Rego 12 Union 42.49a
18 Thomas Hughes 10 St Helens 42.65a
19 Max Dordevic 10 Jesuit 42.66a
20 Josh Archer 10 North Salem 42.67a
21 AJ Smith 10 Sunset 43.42a
22 Tyler Riordan 12 Mead 43.50a
23 Josiah Schmidt 10 Prairie 43.70a
24 Zach Hatefi 12 Willamette 43.72a
25 Josh Christensen 12 Dallas 43.89a
26 Connor Bracken 10 Lake Oswego 44.01a
27 Marshall Dean 10 Newport 44.30a
28 Sam Huh 12 Barlow 44.39a
29 Cameron Retherford 10 Benson 44.41a
30 Blaise Black 10 Sehome 44.61a
31 Caleb Miller 11 Centennial 45.16a
32 Trevor Swope 10 Lincoln 45.44a
33 Bin Chen 12 Franklin 45.60a
34 Jordan Hernandez 11 Gladstone 46.31a
Ben Hortaleza 10 La Salle DNS
Kyle Allen 12 Evergreen-Vancouver DNS
Daniel Allen 11 Gresham DNS
Khang Trinh 11 Centennial DNS
Bryce Evans 11 Union DNF
Ian Montgomery 11 Mead FS
Joel Caudillo 11 South Salem DNS
Alex Tymchenko 11 Lake Oswego FS
Boys 4x100 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Sunset 42.60a
2 Mead 42.68a
3 Central Catholic 43.07a
4 Jesuit 43.68a
5 Century 44.03a
6 La Salle 44.08a
7 Sehome 44.19a
8 Lake Oswego 44.23a
9 Union 44.30a
10 Heritage 44.74a
11 McNary 44.74a
12 Centennial 44.79a
13 Skyview 44.80a
14 Gresham 44.84a
15 Lincoln 44.92a
16 Barlow 45.30a
17 Benson 45.76a
18 West Linn 45.83a
19 Evergreen-Vancouver 46.27a
20 Parkrose 46.53a
21 Willamette 47.07a
South Salem DNF
Warrenton DNF
Prairie DNS
Reynolds DNS
St Helens DNS
Molalla FS
Newberg DNF
North Salem DNS
Boys 4x400 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Mead 3:26.14a
2 Union 3:26.34a
3 Barlow 3:27.85a
4 San Lorenzo Valley 3:27.88a
5 Lincoln 3:28.21a
6 Central Catholic 3:29.15a
7 Jesuit 3:29.73a
8 St Helens 3:31.10a
9 Newberg 3:31.32a
10 McNary 3:32.97a
11 Gresham 3:35.23a
12 Prairie 3:35.32a
13 Centennial 3:35.54a
14 Molalla 3:36.59a
15 Forest Grove 3:36.87a
16 Franklin 3:37.07a
17 Evergreen-Vancouver 3:39.22a
18 Skyview 3:40.44a
19 Willamette 3:40.71a
20 Dallas 3:42.21a
Benson DNS
Glencoe DNS
North Salem DNS
Parkrose DNS
Boys Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jonathan Treloggen 12 Gresham 56-06.75
2 Alex Balducci 12 Central Catholic 56-01.25
3 Corey Burt 12 Newberg 52-01.50
4 Cam Keizur 12 West Linn 51-00.00
5 Isaac Seumalo 12 Corvallis 50-11.25
6 Cameron Sommer 12 Gladstone 50-02.00
7 Junior Espitia 12 South Salem 49-03.50
8 James Volz 12 Mead 49-03.25
9 Brian Salgado 10 Gresham 48-05.25
10 William Lopez 11 Skyview 47-06.50
11 Stephen Hordes 12 Sunset 46-11.50
12 Chuckie Bessette 10 Centennial 46-07.00
13 Jordan Hollaway 11 Warrenton 46-03.25
14 Karl Sanft 10 Lincoln 46-02.00
15 Mitch Wilkens 11 Willamette 45-07.00
16 Jesse Wilson 12 McNary 44-09.50
17 Collin Wiseman 12 Beaverton 44-09.25
18 Jake Schacht 12 Sehome 44-03.50
19 Dominic Baldocchi 11 Jesuit 43-07.50
20 Alex Mendoza 12 Glencoe 43-04.00
21 Blake Erickson 12 Reynolds 43-03.00
22 Scotty Bowman 12 South Albany 43-01.00
23 Remi Rufai 12 Lake Oswego 42-07.00
24 Michael Birk 11 Molalla 42-04.75
25 Houston Dillard 12 Heritage 42-04.00
26 Micah Merfeld 11 Union 42-02.50
27 Anthony Davis 12 North Salem 42-00.75
28 Jacob Wagner 11 Heritage 41-11.00
29 Jason Bracken 10 Prairie 41-09.25
30 Maka Moon 11 Jesuit 41-06.25
31 Cody Barnbrook 12 Sunset 41-02.75
32 Ben Rebischke 12 Dallas 41-01.75
32 Mark Swigart 11 Sunset 41-01.75
34 Jordan Zielinski 12 McNary 41-00.25
35 Eli Davis 10 Mead 41-00.00
36 Andrew Chiodo 11 Centennial 40-04.00
37 Sam Noh 12 Glencoe 40-03.00
38 Zach Nay 11 Mead 40-01.00
39 Tim Hutchuns 12 Forest Grove 39-10.50
40 Alamalealofa Tulenkun 10 Evergreen-Vancouver 39-05.25
41 A.J. Prom 12 Gladstone 39-03.75
42 Garrett Stauffer 10 Barlow 39-01.25
43 Todd Hatley 12 McNary 39-01.00
44 Jacob Robison 12 Newport 38-08.50
45 Zach Wallace 11 Skyview 38-07.25
46 Alex Sirois 11 Century 36-09.00
47 Jahmian Howard-Carey 11 Franklin 35-06.50
48 Micah Pletsch 12 St Helens 35-06.25
Brady Atwell 11 Prairie DNS
Jerry Hunter 12 Parkrose DNS
Zachery Farner 11 Molalla DNS
Anouluck Keobounnam 11 Centennial DNS
Hunter Hauer 12 La Salle DNS
Boys Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Austin Hejny 12 McNary 149-00
2 Jonathan Treloggen 12 Gresham 148-06
3 Corey Burt 12 Newberg 145-09
4 Collin Wiseman 12 Beaverton 140-00
5 Leon Siofele 10 Union 138-04
6 Karl Sanft 10 Lincoln 136-04
7 Zach Nay 11 Mead 136-02
8 Alex Ellison 12 South Salem 135-04
9 Zach Hall 12 Heritage 132-08
10 Spencer Kelley 12 Gresham 132-06
11 Langston Ward 11 Mead 129-10
12 Jesse Wilson 12 McNary 129-09
13 Todd Hatley 12 McNary 129-07
14 Jake Schacht 12 Sehome 128-07
15 Cam Keizur 12 West Linn 127-07
16 Scotty Bowman 12 South Albany 127-06
17 Alex Balducci 12 Central Catholic 125-02
18 Houston Dillard 12 Heritage 124-05
19 Jordan Hollaway 11 Warrenton 124-04
20 Eli Davis 10 Mead 123-05
21 Zach Brown 12 Newport 120-11
22 Corey West 10 St Helens 120-03
23 William Lopez 11 Skyview 119-06
24 Soren Cullivan 12 Jesuit 119-03
25 Garrett Stauffer 10 Barlow 118-05
26 Cameron Sommer 12 Gladstone 118-04
27 Ryker Gilbert 10 Mountain View 118-00
28 Josh Brown 10 Sunset 117-11
29 Andrew Kirkland 11 Jesuit 117-10
30 Kobie Ham 9 Barlow 117-08
31 Garry Moua 12 Reynolds 116-03
32 Chad Lott 10 Parkrose 115-11
33 Jacob Wagner 11 Heritage 115-00
34 Tim Hutchuns 12 Forest Grove 114-09
35 Stephen Hordes 12 Sunset 112-07
36 Anouluck Keobounnam 11 Centennial 111-04
37 Tate DeSully 10 Forest Grove 109-09
38 Andrew Chiodo 11 Centennial 109-09
39 Dalen Hargett 9 Newport 109-02
40 Alamalealofa Tulenkun 10 Evergreen-Vancouver 108-08
41 Anthony Davis 12 North Salem 107-11
42 Quame Adams 12 Parkrose 105-10
43 Connor Humphreys 10 Central Catholic 105-06
44 Brandan Zimmerman - Newberg 105-03
45 Nicholas Chin 11 Centennial 105-03
46 Remi Rufai 12 Lake Oswego 105-02
47 Sheridan Olds 11 Century 105-00
48 Jahmian Howard-Carey 11 Franklin 103-10
49 Micah Pletsch 12 St Helens 103-01
50 John Hampton 11 Gladstone 102-06
51 Jason Bracken 10 Prairie 101-00
52 Jeremy Olsen 12 Forest Grove 101-00
53 Ryan Tonder 11 Mountain View 99-07
54 Hunter Hauer 12 La Salle 98-02
55 Michael Birk 11 Molalla 96-10
56 Sam Duncan 12 Willamette 96-09
57 Jake Evans 12 Beaverton 95-02
58 Yosief Berhe 12 Benson 73-00
Joshua Hughes 12 St Helens DNS
Chavo Camargo 12 Mountain View DNS
Sam Lyon 12 North Salem DNS
Zachery Farner 11 Molalla FOUL
Boys Javelin Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sean Keller 12 Heritage 244-01
2 Cody Danielson 12 Newberg 204-11
3 Sam Lantow 12 Lake Oswego 179-11
4 Trevor Danielson 10 Newberg 179-09
5 Sam Hilmes 12 Mead 176-11
6 Junior Espitia 12 South Salem 172-07
7 Tarek Wirfs 11 Jesuit 171-11
8 Dexter Parry 12 Barlow 170-02
9 Luke Hilmes 10 Mead 167-02
10 Stephen Anderson 12 Wilsonville 166-05
11 Tanner Mays 11 Centennial 162-06
12 Connor Allen 12 Gresham 162-04
13 Henry Lilly 12 La Salle 162-02
14 Nicholas Chin 11 Centennial 160-07
15 Braden Nelson 11 Jesuit 158-09
16 James Nizich 11 Central Catholic 158-05
17 John Nizich 10 Central Catholic 157-08
18 Mani Morrell 12 Barlow 154-09
19 Nathan Reed 11 St Helens 154-04
20 Soren Cullivan 12 Jesuit 154-03
21 Ben Rebischke 12 Dallas 151-03
22 Drew Cribbs 11 West Linn 150-05
23 Kaleb Crimp 11 Gresham 150-03
24 Ian Burgess 11 Newberg 148-07
25 Connor Humphreys 10 Central Catholic 147-08
26 Nick Dummer 11 St Helens 145-06
27 Ryan Walton 10 Reynolds 145-03
28 Dakota Sanchez 12 Mountain View 144-00
29 Dalen Hargett 9 Newport 142-01
30 Alex Ellison 12 South Salem 141-10
31 Jabari Marshall 11 Skyview 141-06
32 Hayden Perrins 10 Prairie 141-01
33 Triston Wheeler 11 Dallas 140-10
34 Jacob Harvey 11 Sunset 140-03
35 Drew Howell 12 Forest Grove 137-11
36 Alex Berfanger 9 Union 135-10
37 Jordan Zielinski 12 McNary 134-07
38 Austin Albert 9 Century 129-02
39 John Hampton 11 Gladstone 126-05
40 Colin Olson - Dallas 125-09
41 Jahmian Howard-Carey 11 Franklin 116-06
42 Mitch Wilkens 11 Willamette 107-11
43 John McClenny 12 Molalla 100-02
Veniamin Shevechanko 12 Benson DNS
Jordan Cain 11 Warrenton DNS
Micah Pletsch 12 St Helens DNS
Yefrem Anikin 12 Parkrose DNS
Santana Tadlock 10 North Salem DNS
Daniel Carter 12 Centennial DNS
Kyle Allen 12 Evergreen-Vancouver DNS
Boys High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rockwell Tufty 12 Sunset 6'8
2 Mark Schearer 12 Barlow 6-05.00
3 Riley Fraser 12 Sehome 6-03.00
4 Randy Salsedo 12 Beaverton 6-01.00
5 Alex Barr 12 Glencoe 6-01.00
6 Dillon Hoecker 12 Barlow 5-11.00
6 Forest Baker 12 Mead 5-11.00
8 Trevor Danielson 10 Newberg 5-11.00
8 Josiah Schmidt 10 Prairie 5-11.00
10 Dumitri Malnasi 12 St Helens 5-11.00
11 Marcus Yoo 11 Jesuit 5-09.00
11 Mason Collett 10 Lake Oswego 5-09.00
11 Austin Cunningham 10 North Salem 5-09.00
11 Joshua Benton 10 South Salem 5-09.00
11 Bryce Evans 11 Union 5-09.00
16 Perry Groves 10 McNary 5-09.00
16 Ryker Gilbert 10 Mountain View 5-09.00
16 Micah Merfeld 11 Union 5-09.00
19 Dane Jones 11 Lake Oswego 5-09.00
Galen Camp 11 Mead DNS
Luke Hoogendam 11 Newberg DNS
Austin Hejny 12 McNary NH
Tanner Peterson 11 Mead NH
Jesse Zalk 12 Prairie DNS
Jake Ramiskey 11 St Helens DNS
Jared Bonney 11 St Helens DNS
E'Lon Mack 10 Heritage DNS
Damian Woods 12 Franklin NH
Jeffery Brown 12 Reynolds NH
Trent Foster 11 Evergreen-Vancouver NH
Michael Stoutt 11 Gladstone NH
Austin Hartrampf 12 Molalla NH
Peyton Fredrickson 9 Skyview NH
Adam Dugan 11 Warrenton NH
Devin Sweeting 11 Benson DNS
Jake D'Ambrosio 12 La Salle DNS
Micah Tolai 11 Gresham DNS
Chase Milner 12 Silverton DNS
Zach Brown 12 Newport NH
Boys Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Joe Thompson 12 Union 15-00.00
2 Dylan Johnson 12 Jesuit 15-00.00
3 Blase' Neumann 11 Mead 14-06.00
4 Wyatt Langenheder 11 Mead 13-00.00
4 Chase Davis 12 Silverton 13-00.00
4 Peter Zalk 10 Prairie 13-00.00
7 Preston Kirk 11 Silverton 13-00.00
7 Lee Young 12 Willamette 13-00.00
9 Thomas Lott 12 Parkrose 13-00.00
9 Zach Brown 12 Newport 13-00.00
11 Austin Sandford 12 St Helens 12-06.00
11 Blaise Black 10 Sehome 12-06.00
11 Colton McLendon 10 Mead 12-06.00
14 Phillip Cardwell 11 Franklin 12-06.00
15 Matt Sivley 11 Union 12-00.00
15 Daniel Allen 11 Gresham 12-00.00
17 Dylan Anderson 11 Sehome 12-00.00
Gabe Manske 12 Skyview NH
Devin Scott 10 Heritage NH
Jackson Handkins 12 Jesuit NH
Jack Halvorson 12 Lake Oswego DNS
Brandonn Catabay 12 Centennial NH
Cody Schiedler 12 Dallas NH
Jake Herndon 11 McNary NH
Jameson Shirley 12 Skyview NH
Daniel Fauss 12 South Salem NH
Ryan Milligan 12 Forest Grove DNS
Luke Middelstadt 10 Prairie
Brian Christensen 11 Beaverton DNS
A.J. Prom 12 Gladstone NH
Tanner Derrick 10 Barlow NH
Jacob Worley 11 Newberg NH
Marshall Dean 10 Newport NH
Jeffery Brown 12 Reynolds NH
Trevor Cheadle 10 Lincoln NH
Colby Graf 11 Mountain View DNS
Jordan Stowell 12 Evergreen-Vancouver DNS
Boys Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Darnell Adams 12 Newberg 22-01.25
2 Alex Sattley 12 Lincoln 22-00.75
3 Forrest Russell 11 Skyview 21-07.25
4 Deontre Curry 12 Parkrose 21-05.50
5 Joshua Benton 10 South Salem 21-04.75
6 DJ Napoli 12 Central Catholic 21-00.00
7 Wyatt Langenheder 11 Mead 20-10.50
8 Davian Barlow 11 Mead 20-09.00
9 Dumitri Malnasi 12 St Helens 20-08.25
10 Nathan Moore 10 Willamette 20-08.00
11 Hayward Demison 12 Central Catholic 20-06.50
12 Shawn Hughes 12 Beaverton 20-06.00
13 Josh Wise 11 Century 20-05.25
14 GG Brown 10 Gresham 20-04.50
15 Dylan Parmeter 12 Mountain View 20-03.50
16 Randy Salsedo 12 Beaverton 20-03.25
17 Michael Faulkner 12 Sehome 20-00.00
18 James Phillips 10 Prairie 20-00.00
19 Nate Hyatt 12 Newberg 20-00.00
20 Ryker Gilbert 10 Mountain View 19-11.00
21 Ryan Hendry 11 Sunset 19-10.50
22 Jeremiah James 11 South Salem 19-10.00
23 Austin Cunningham 10 North Salem 19-10.00
24 Jasper Yildirim 12 Lake Oswego 19-09.75
25 Devin Scott 10 Heritage 19-09.00
26 Phillip Sims 11 Mead 19-08.50
27 Trebriel Larry 11 Glencoe 19-08.50
28 Alex Barr 12 Glencoe 19-08.00
29 Drew Demarco 12 Jesuit 19-08.00
30 Ben Hortaleza 10 La Salle 19-07.25
31 Colton Prestwich 11 Prairie 19-07.00
32 Konstantin Andrushenko 12 Sehome 19-06.00
33 Dillon Hoecker 12 Barlow 19-05.75
34 Perry Groves 10 McNary 19-05.00
35 Dylan Reck 12 Molalla 19-04.50
36 Cole Abdie 12 Sunset 19-03.75
37 Xavier Coleman 11 Jesuit 19-02.50
38 Paul Schot 11 Forest Grove 19-02.00
39 Austin Black 12 Willamette 19-01.50
40 Houston Pass 9 South Salem 19-01.50
41 Aaron Washington 10 Centennial 19-01.00
42 Austin Grant 12 Sunset 19-01.00
43 Ryan Phanakhone 11 Centennial 19-00.25
44 Mario Mastrandrea 11 West Linn 18-11.75
45 Ramon Ortiz 10 Evergreen-Vancouver 18-11.00
46 Ryon Clement 11 Barlow 18-11.00
47 Gregorie Blanc 11 Centennial 18-09.00
48 Chase Cole 10 Central Catholic 18-08.50
49 Derek Luck 11 Warrenton 18-07.75
50 Micah Tolai 11 Gresham 18-07.00
51 Kris Quintanilla 11 Skyview 18-05.00
52 Micah Merfeld 11 Union 18-03.00
53 Andrew McCalister 12 Molalla 18-03.00
54 Tyler Denis 12 Lincoln 18-02.25
55 Bryce Evans 11 Union 18-01.00
56 Dominique Sakrisson 11 Warrenton 17-09.50
57 Matt Dean 12 Newport 17-08.00
58 Bin Chen 12 Franklin 17-07.25
59 Adam Daniel 12 Benson 16-02.00
Demontrial Spinks 11 Reynolds FOUL
Adam Olander 12 Gladstone FOUL
Ian Groner 12 Lake Oswego FOUL
Lucas Sinnott 11 San Lorenzo Valley DNS
Gabe Rodriguez 12 Dallas FOUL
Jesse Zalk 12 Prairie FOUL
Mark Holenstein 11 La Salle DNS
Boys Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Deontre Curry 12 Parkrose 45-09.00
2 Hayward Demison 12 Central Catholic 44-02.00
3 Alex Sattley 12 Lincoln 43-04.00
4 Derek Luck 11 Warrenton 43-01.50
5 Shawn Hughes 12 Beaverton 42-11.50
6 Kenny Helmes 11 Putnam 42-05.00
7 Jasper Yildirim 12 Lake Oswego 42-04.00
7 Cole Abdie 12 Sunset 42-04.00
9 Robert Pyatt 11 North Salem 41-10.00
10 Dominic Akina 12 Century 41-09.00
11 Dylan Reck 12 Molalla 41-06.50
12 Andrew Baird 11 Mead 41-00.50
13 Michael Faulkner 12 Sehome 40-08.00
14 Austin Cunningham 10 North Salem 40-07.00
15 Andrew LaVios 10 Mead 40-06.00
16 Ryan Phanakhone 11 Centennial 40-05.00
17 Perry Groves 10 McNary 40-03.00
18 James Blount 12 Sunset 40-01.00
19 Jacob Consenz 11 Newberg 39-08.00
20 Joel Belsterling 9 Beaverton 39-07.00
21 Zach Hatefi 12 Willamette 39-04.00
21 Ryan Hendry 11 Sunset 39-04.00
23 Nathan Moore 10 Willamette 39-03.00
24 Paul Schot 11 Forest Grove 39-01.00
25 Zac Collins 10 Forest Grove 39-00.50
26 Jacob Austin 11 Prairie 38-11.00
26 Blake Gratton 10 Central Catholic 38-11.00
28 Sam Ruef 11 Jesuit 38-10.50
29 Mario Mastrandrea 11 West Linn 38-08.50
30 Sam Lyon 12 North Salem 38-07.00
31 Konstantin Andrushenko 12 Sehome 38-06.00
32 Matt Dean 12 Newport 38-02.00
33 Javier Hernandez 10 Evergreen-Vancouver 37-10.00
34 Bin Chen 12 Franklin 37-04.00
35 Carlos Coleman 10 Jesuit 37-02.00
36 Brandon Gilyard 12 Newberg 36-09.50
37 Harrisen Stach 11 Jesuit 36-07.50
38 Daniel He 10 Lincoln 36-07.00
39 Jason Budd 11 Reynolds 36-06.50
40 Adam Daniel 12 Benson 36-06.00
41 Aaron Jacques 10 Prairie 36-05.00
42 Jonathan Cirlincione 10 Forest Grove 35-05.50
Clay Leedy 12 Lake Oswego DNS
Spencer McCarron 9 Dallas DNS
Jordan Stowell 12 Evergreen-Vancouver DNS
Chase Milner 12 Silverton DNS
Muhammed Maurice 12 La Salle DNS
Micah Tolai 11 Gresham DNS
Adam Olander 12 Gladstone DNS
Jameson Shirley 12 Skyview DNS
Jake Ramiskey 11 St Helens DNS
Gabe Rodriguez 12 Dallas DNS
DJ Napoli 12 Central Catholic DNS
Joey Cooper 12 Heritage DNS
Jeremiah James 11 South Salem FOUL
Jake Radezky 12 Mead DNS
Dupre Barber 10 Union DNS
Dustin Watson 12 South Salem DNS
Girls 100 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sarah Dolese 10 Sehome 12.27a
2 Christy Wood 12 Lake Oswego 12.49a
3 Taylor Coon 10 Sunset 12.56a
4 Mackenzie Mathews 12 Jesuit 12.74a
5 Kendra Thomas 10 Sehome 12.88a
6 Alexa Dixon 9 Jesuit 12.93a
7 Hannah Smith 12 Dallas 12.98a
Girls 100 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sarah Dolese 10 Sehome 12.44a
2 Taylor Coon 10 Sunset 12.47a
3 Christy Wood 12 Lake Oswego 12.56a
4 Margaret Paul 11 Barlow 12.59a
5 Hannah Smith 12 Dallas 12.94a
6 Riley Hatfield 10 Lake Oswego 12.76a
7 Mackenzie Mathews 12 Jesuit 12.81a
8 Alexa Dixon 9 Jesuit 12.82a
9 Kendra Thomas 10 Sehome 12.84a
10 Madison Leek 11 West Linn 12.89a
11 Danelle Woodcock 9 Barlow 12.94a
12 Cara Boucher 11 West Linn 12.94a
13 Madison Lanford 10 Skyview 12.95a
14 Jessica Ojukwu 11 Union 12.96a
15 Tayler Troupe 9 Union 13.15a
16 Alexis Taylor 12 Lincoln 13.16a
17 Maddie Kath 11 St Mary's Academy 13.18a
18 Whitney Pitalo 12 South Salem 13.19a
19 Zoie Sheng 12 St Mary's Academy 13.24a
20 Hailey Brocker 11 Beaverton 13.27a
21 Cassidy Coto 10 Central Catholic 13.29a
22 Emmy Owens 10 Sunset 13.30a
23 Toni Castro 9 Lincoln 13.31a
24 Marta Burchett 10 Newberg 13.33a
25 Keara Vu 9 Jesuit 13.35a
26 Aerial Rice 11 McNary 13.43a
27 Godlyne Ulinwa 11 Reynolds 13.44a
28 Stephanie Nguyen 10 Willamette 13.44a
29 Emma Hill 11 Evergreen-Vancouver 13.56a
30 Tara Phanakhone 9 Centennial 13.58a
31 Briell Lindsay 9 Prairie 13.59a
32 Anne Burnham 12 South Salem 13.61a
33 Ashley Brown 11 Century 13.67a
34 Daya Gerber 9 Centennial 13.74a
35 Paris Gresham 11 Franklin 13.75a
36 Rian Haworth 11 Forest Grove 13.81a
37 Nicole Harcourt 10 St Helens 14.04a
38 Abagail Porter 9 Molalla 14.36a
Alexis Whitney 9 Benson DNS
Girls 200 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sarah Dolese 10 Sehome 25.22a
2 Christy Wood 12 Lake Oswego 25.75a
3 Taylor Coon 10 Sunset 26.07a
4 Julia Read 12 St Mary's Academy 26.19a
5 Madison Leek 11 West Linn 26.20a
6 Carly Januzzi 12 St Mary's Academy 26.39a
7 Kendra Thomas 10 Sehome 26.52a
8 Jessica Ojukwu 11 Union 27.20a
Girls 200 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sarah Dolese 10 Sehome 25.62a
2 Taylor Coon 10 Sunset 26.06a
3 Carly Januzzi 12 St Mary's Academy 26.08a
4 Christy Wood 12 Lake Oswego 26.14a
5 Julia Read 12 St Mary's Academy 26.30a
6 Jessica Ojukwu 11 Union 26.99a
7 Kendra Thomas 10 Sehome 26.40a
8 Madison Leek 11 West Linn 26.49a
9 Alexa Dixon 9 Jesuit 26.57a
10 Kate Johnson 12 Barlow 26.59a
11 Mona Middledorf 12 Dallas 26.62a
12 Chloe Smith 9 Jesuit 26.89a
13 Allie Sprauer 11 La Salle 27.01a
14 Maddie Kath 11 St Mary's Academy 27.04a
15 Deven Hunter 12 McNary 27.14a
16 Kylie Bundy 11 Century 27.15a
17 Taylor Munson 12 Molalla 27.35a
18 Audrey Taylor 12 La Salle 27.44a
19 Elaina Hitt 10 Evergreen-Vancouver 27.51a
20 Hailey McDonald 12 Lincoln 27.51a
21 Alexis Taylor 12 Lincoln 27.72a
22 Tayler Troupe 9 Union 27.76a
23 Mallory Nickles 12 Skyview 27.79a
24 Alyx Peterson 9 McNary 27.84a
25 Leah McClain 9 Glencoe 27.85a
25 Briell Lindsay 9 Prairie 27.85a
27 Toni Castro 9 Lincoln 28.04a
28 Abbi Eyestone 10 Centennial 28.29a
29 Anh Thi 11 Evergreen-Vancouver 28.33a
30 Natalie Johnson 11 Jesuit 28.42a
31 Mackenzie Folkerts 11 Newport 28.59a
32 Casey Dumont 9 Central Catholic 28.71a
33 Hannah Green 10 Newberg 28.83a
34 Bailey Allen 9 Gresham 29.04a
35 Nicole Harcourt 10 St Helens 29.31a
36 Madison Grubbs 9 Forest Grove 29.49a
37 Isabel Gomez 9 North Salem 29.58a
38 Helene Sink 11 Willamette 29.62a
39 MacKenzie Laursen 11 South Salem 30.16a
Daya Gerber 9 Centennial DNS
Zoe Chrisman-Miller 12 Franklin DNS
Alexis Whitney 9 Benson DNS
Girls 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lexus Miller-Moylan 9 Beaverton 59.62a
2 Mona Middledorf 12 Dallas 59.64a
3 Cara Boucher 11 West Linn 1:00.22a
4 Kaitlyn McKinney 11 Union 1:00.26a
5 Gracia Reynolds 11 St Mary's Academy 1:00.37a
6 Kiera Gabaldon 10 North Salem 1:00.39a
7 Daysha Simms-Garcia 10 McNary 1:00.59a
8 Taylor Munson 12 Molalla 1:01.19a
Girls 400 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mona Middledorf 12 Dallas 59.15a
2 Kaitlyn McKinney 11 Union 59.43a
3 Lexus Miller-Moylan 9 Beaverton 59.81a
6 Gracia Reynolds 11 St Mary's Academy 59.91a
7 Cara Boucher 11 West Linn 1:00.47a
4 Kiera Gabaldon 10 North Salem 1:00.73a
8 Daysha Simms-Garcia 10 McNary 1:01.03a
9 Rebecca Pearson 10 Lincoln 1:01.05a
5 Taylor Munson 12 Molalla 1:01.46a
10 Hailey McDonald 12 Lincoln 1:01.48a
11 Kylie Bundy 11 Century 1:01.70a
12 Olivia Lanaras 11 Lincoln 1:01.71a
13 Marisa Dean 12 Newport 1:02.07a
14 Amanda Byrne 11 La Salle 1:02.13a
15 Elaina Hitt 10 Evergreen-Vancouver 1:02.74a
16 Hanna Walton 10 Mountain View 1:02.81a
17 Lauren Sullivan 12 Franklin 1:03.06a
18 Anh Thi 11 Evergreen-Vancouver 1:03.15a
19 Elsa Sandeno 9 Sehome 1:03.22a
20 Kendall Butz 9 Sunset 1:03.27a
21 Deniesha Washington 10 Central Catholic 1:03.30a
22 Pearly Walton 11 Gresham 1:03.98a
23 Laura Donaldson 11 McNary 1:04.03a
24 Maya Adams 10 Newberg 1:04.44a
25 Natalie MacMillan 10 Jesuit 1:04.49a
26 Kerri Cook 10 Barlow 1:04.54a
27 Shelby Lee 9 Skyview 1:04.97a
28 Neesha Godbole 10 Mountain View 1:05.02a
29 Katie McKirdy 12 Willamette 1:05.36a
30 Nicole Carlson 9 Union 1:05.53a
31 Anna Penttila 9 Heritage 1:06.21a
32 Claire Nedauld 11 Forest Grove 1:06.45a
33 Chloe Harris 9 Glencoe 1:06.81a
34 Sarah Hanna 12 St Helens 1:08.80a
35 Kayla Saetern 10 Centennial 1:09.58a
36 Nikia Evans 11 South Salem 1:09.83a
Girls 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
Kaitlyn McKinney 11 Union 59.7
Heather Browning 11 Union 60.6
Jessica Ojukwu 11 Union 61.7
Mallory Nickles 12 Skyview 62.23
Madison Lanford 10 Skyview 63.34
Ashley Evans 11 Barlow 64.2
Jessie Horn 11 Skyview 64.34
Nicole Carlson 9 Union 64.5
Bethany Leliefeld 10 Barlow 64.7
LO Kate Johnson 12 Barlow 64.8
Shelby Lee 9 Skyview 65.57
Peyton Lewis 10 Barlow 66.0
Girls 800 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alexa Efraimson 9 Camas 2:08.92a
2 Paige Rice 10 St Mary's Academy 2:10.32a
3 Anna Maxwell 10 San Lorenzo Valley 2:10.87a
4 Tess Michaelson 10 Lincoln 2:11.21a
5 Piper Donaghu 10 Grant 2:12.84a
6 Kristin Coffman 12 Tualatin 2:15.11a
7 Lynelle Decker 12 Mountain View 2:15.83a
8 Sabrina Sears 12 Evergreen-Vancouver 2:16.24a
9 Olivia Artaiz 12 Jesuit 2:18.05a
10 Austen Reiter 12 Camas 2:18.28a
11 Jennifer Housek 11 San Lorenzo Valley 2:20.80a
12 Sarah Fahmy 11 Sunset 2:21.48a
13 Maheyla Molinari 11 Central Catholic 2:22.20a
14 Brianna Keane 11 Sehome 2:22.57a
15 McKaelie Wolfe 11 Newberg 2:22.98a
16 Lindsay Sheaffer 11 Jesuit 2:23.38a
17 Kaitlyn McKinney 11 Union 2:25.13a
18 Ashley Faulk 11 Willamette 2:25.59a
19 Nicole Tompkins 9 Prairie 2:25.77a
20 Ashley Evans 11 Barlow 2:25.80a
21 Sierra Lindhorst 12 Gresham 2:25.84a
22 Molly Vranizan 12 St Mary's Academy 2:26.30a
23 Christina Mulch 12 Grant 2:27.39a
24 Kate Christoferson 9 La Salle 2:27.57a
25 Vivian Hawkinson 10 South Salem 2:28.20a
26 Blair Harris 12 Dallas 2:28.25a
27 Savannah Stanton 10 Newberg 2:28.62a
28 Julia Khoury 10 Forest Grove 2:31.26a
29 Kayla Brumbles 12 St Helens 2:31.72a
29 McKenzie Fleming 11 Heritage 2:31.72a
31 Abigail Cybula 10 Sehome 2:32.76a
32 Allegra Hoenigman 11 Franklin 2:33.04a
33 Sequoia Rysdam 9 Silverton 2:33.71a
34 Cailin Guerins 10 West Linn 2:34.31a
35 Aisha Amaitsa 10 McNary 2:36.00a
36 Shelby Lee 9 Skyview 2:40.23a
37 Emily Bever 10 Molalla 2:42.70a
38 Samantha Cooper 11 Reynolds 2:43.30a
39 Cassidy VanDomelen 10 Century 2:44.15a
40 Allison Dalzell 10 Centennial 2:44.27a
Cassie Beecher 11 Newberg DNS
Madison Heilmann 12 Sehome DNS
Anna Demchuk 12 South Albany DNS
Kira Norton 11 McNary DNS
Abby Sherman 10 San Lorenzo Valley DNS
Girls 1500 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Anna Maxwell 10 San Lorenzo Valley 4:32.74a
2 Alexis Fuller 9 Union 4:39.46a
3 Lynelle Decker 12 Mountain View 4:44.20a
4 Emily Pittis 9 Sehome 4:45.17a
5 Megan Mullaney 11 Jesuit 4:45.60a
6 Camille Parsons 11 Camas 4:46.04a
7 Sabrina Sears 12 Evergreen-Vancouver 4:46.37a
9 Nicole Goecke 10 Prairie 4:50.33a
10 Abby Sherman 10 San Lorenzo Valley 4:50.63a
11 MacKenzie McCausland 10 Willamette 4:51.18a
12 Claire MacMillan 10 San Lorenzo Valley 4:52.58a
13 Gabrielle Kallgren 9 Jesuit 4:54.30a
14 Karen Qu 11 Sunset 4:54.56a
15 Dylan Hite 9 Jesuit 4:54.63a
16 Kate Hannah 11 Sehome 4:56.58a
17 Ellen Patterson 11 St Mary's Academy 4:58.25a
18 Charlotte Corless 10 Sunset 4:58.65a
19 Megan Condon 9 Skyview 5:00.82a
20 Sara Taferre 11 Skyview 5:01.18a
21 Cassie Beecher 11 Newberg 5:01.52a
22 Corrine Murray 11 Beaverton 5:01.68a
23 Lindsay Asplund 9 Prairie 5:02.18a
24 Anna Demchuk 12 South Albany 5:02.62a
25 Haley McDonald 11 Gresham 5:03.02a
26 Katie Hendricks 12 Skyview 5:04.14a
27 Savannah Stanton 10 Newberg 5:05.67a
28 Maya Lewinsohn 12 Lincoln 5:05.95a
29 Abby Knight 12 Heritage 5:06.59a
30 Carleen Fall 10 Dallas 5:07.74a
31 McKenzie Hutchinson 9 Lincoln 5:08.27a
32 Kelsey Cathcart 11 La Salle 5:08.56a
33 Maggie Riley 11 Central Catholic 5:08.82a
34 Kaelia Neal 10 North Salem 5:11.28a
35 Kellen Friedrich 12 South Salem 5:11.36a
36 Hailey Francis 10 Sunset 5:13.69a
37 Rubi Vergara-Grindell 9 Forest Grove 5:14.60a
38 Rebecca Donnelly 11 West Linn 5:15.60a
39 Celeste Raymond 11 St Mary's Academy 5:15.65a
40 Ann Jensen 11 Barlow 5:16.05a
41 Sequoia Rysdam 9 Silverton 5:16.33a
42 Molly Potter 10 Lincoln 5:16.78a
43 Elena Torry-Schrag 11 Forest Grove 5:17.15a
44 Leah Norquist 10 Barlow 5:17.18a
45 Sophie Kurschner 10 St Mary's Academy 5:17.75a
46 Allegra Hoenigman 11 Franklin 5:18.90a
47 Regan Bervar 10 Sehome 5:19.07a
48 Rachael Collmer 11 Barlow 5:24.41a
49 Aleksa Wood 10 South Salem 5:25.94a
50 Jessie Hansen 11 Beaverton 5:27.14a
51 Courtney Repp 11 McNary 5:27.68a
52 Jenny Powell 10 Molalla 5:30.53a
53 Kari Zickel 9 Glencoe 5:31.33a
54 Megan Waite 11 St Helens 5:35.00a
55 Makayla Bearden 12 Reynolds 5:39.02a
56 Emma McWilliams 10 Century 5:50.05a
Vivian Hawkinson 10 South Salem DNS
Girls 3000 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Claire DeVoe 12 Lincoln 10:06.58a
2 Morgan Anderson 12 Silverton 10:09.52a
3 Alexis Fuller 9 Union 10:10.20a
4 Emily Weber 12 South Salem 10:11.49a
5 Shannon Susbauer 12 Milwaukie 10:13.91a
6 Adrienne Demaree 12 Jesuit 10:14.48a
7 Mary Kate McGuire 11 Dallas 10:20.75a
8 Erin Gregoire 9 Beaverton 10:20.97a
9 Emma Wren 9 Cleveland 10:21.32a
10 Erin Russell 12 Prairie 10:21.55a
11 Katy Potter 11 Siuslaw 10:25.45a
12 Kelsey Hilsenteger 11 Putnam 10:32.91a
13 Alissa Pudlitzke 9 Camas 10:34.73a
14 Lindsay Tompkins 11 Prairie 10:36.11a
15 Alexandria Cross 11 Tualatin 10:42.19a
16 Megan Condon 9 Skyview 10:42.72a
17 Talli Koskela 12 Newberg 10:43.04a
18 Jessica Germany 9 San Lorenzo Valley 10:45.22a
19 Abby Knight 12 Heritage 10:47.90a
20 Sara Taferre 11 Skyview 10:50.55a
21 Kennedy Martin 11 Gresham 10:53.71a
22 Katie Hendricks 12 Skyview 10:56.19a
23 Taylor Moscoe 10 Jesuit 10:57.13a
24 Lauren Roberts 12 Lincoln 10:58.00a
25 Jessica Jensen 10 San Lorenzo Valley 11:00.49a
26 Chloe Retallack 11 Franklin 11:01.47a
27 Zani Moore 9 Jesuit 11:03.64a
28 Jaden Duffy 12 Sehome 11:03.66a
29 Greer Davis 12 Sunset 11:04.09a
30 Braanna Weber 9 Century 11:06.52a
31 Morgan Tholl 11 La Salle 11:07.47a
32 Jamie Ferris 9 Prairie 11:08.04a
33 Moya Doherty 10 Sunset 11:10.39a
34 Anna Patton 11 Lincoln 11:12.69a
35 Julia Stevenson 9 Central Catholic 11:13.65a
36 Ellie Larson 12 Sehome 11:15.11a
37 Kellen Friedrich 12 South Salem 11:17.82a
38 Emily Lamb 11 San Lorenzo Valley 11:19.47a
39 Kara Krebs 10 Mountain View 11:24.79a
40 Leah Henningsen 11 West Linn 11:27.34a
41 Falisha Aho 11 Molalla 11:28.07a
42 Sere' Brown 11 Union 11:28.45a
43 Kendall Chin 12 Beaverton 11:30.26a
44 Ashley Burger 12 McNary 11:32.38a
45 Molly McCullough 9 St Mary's Academy 11:43.20a
46 Julia Green 9 Central Catholic 11:43.51a
47 Alejandra Bates 10 Reynolds 11:47.78a
48 Natalie Anderson 11 Sehome 11:50.70a
49 Cynthia Fenrich 10 St Helens 11:55.10a
50 Emilia Anderson 10 Forest Grove 12:08.21a
51 Charlotte Frejlev 10 Evergreen-Vancouver 12:17.87a
52 Michaela Stevens 12 Barlow 12:25.66a
Yen Hoang 9 Evergreen-Vancouver DNS
Shea Vallaire 11 Lake Oswego DNS
Margarita Lauer 10 Franklin DNS
Girls 100m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Claire Thomas 11 Molalla 14.67a
2 Madi Greenleaf 11 Lakeridge 15.10a
3 Kara Hallock 12 Lebanon 15.22a
4 Courtney Atteberry 11 Centennial 15.32a
5 Brittni Rogers 12 South Albany 16.08a
6 Mariah Gibbs 11 Jesuit 16.42a
7 Mandie Maddux 12 Barlow 16.55a
8 Riley Knebes 10 North Salem 16.62a
Girls 100m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Madi Greenleaf 11 Lakeridge 15.10a
2 Kara Hallock 12 Lebanon 15.36a
3 Courtney Atteberry 11 Centennial 15.45a
4 Claire Thomas 11 Molalla 15.56a
6 Brittni Rogers 12 South Albany 16.06a
5 Riley Knebes 10 North Salem 16.10a
7 Mandie Maddux 12 Barlow 16.14a
8 Mariah Gibbs 11 Jesuit 16.19a
9 Jikuesiah Jones 11 Century 16.20a
10 Courtney Andre' 11 Reynolds 16.22a
11 Marta Burchett 10 Newberg 16.27a
12 Mitra LeBuhn 10 Lake Oswego 16.27a
13 Jessie Horn 11 Skyview 16.60a
14 Katie Osterlund 11 Lincoln 16.68a
15 Chaquinn Cook 9 Benson 16.76a
16 Cherilyn Bunker 11 Newport 16.85a
17 Peyton Lewis 10 Barlow 16.92a
18 Jasmine Taylor 12 Centennial 16.97a
19 Madeline Whillock 11 Skyview 17.04a
20 Sydney Haynes 11 Evergreen-Vancouver 17.04a
21 Emily Morrison 10 Skyview 17.05a
21 Dannika Sullivan 12 Franklin 17.05a
23 Amber Jensen 11 Gladstone 17.14a
24 Makenzie Johnson 11 South Salem 17.22a
25 Annie Fox 10 McNary 17.24a
26 Felicia Covey 11 McNary 17.35a
27 Tuileisu Anderson 10 Union 17.43a
28 Natalie Davies 9 Mountain View 17.45a
29 Alyna Habel 10 St Helens 17.52a
30 Shannon Acker 11 La Salle 17.57a
31 Grace Diller 10 Glencoe 17.65a
32 Mercedes McLeod 9 Prairie 17.67a
33 Tatiana Cooney 12 West Linn 17.90a
34 Lauren Haedrich 12 Sunset 18.03a
35 Olivia Kantor 12 Jesuit 18.03a
36 Andrea Gloss 12 St Mary's Academy 18.12a
37 Kaitlin McKitrick 10 Sehome 18.28a
38 Rian Haworth 11 Forest Grove 18.97a
Julia Agarkov 9 Heritage DNS
Girls 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Claire Thomas 11 Molalla 43.85a
2 Hanna Tarleton 11 Sehome 44.49a
3 Madison Lanford 10 Skyview 44.55a
4 Cecilee Russell 12 Glencoe 45.46a
5 Annelise Coxeff 12 Centennial 46.29a
6 Whitney Pitalo 12 South Salem 46.74a
7 Abby Wachter 10 Jesuit 47.27a
8 Brittni Rogers 12 South Albany 47.52a
Girls 300m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Madison Lanford 10 Skyview 45.47a
2 Claire Thomas 11 Molalla 45.59a
3 Hanna Tarleton 11 Sehome 46.18a
4 Cecilee Russell 12 Glencoe 46.67a
5 Annelise Coxeff 12 Centennial 47.03a
6 Abby Wachter 10 Jesuit 47.07a
7 Brittni Rogers 12 South Albany 47.09a
8 Whitney Pitalo 12 South Salem 47.20a
9 Mitra LeBuhn 10 Lake Oswego 47.26a
10 Emma Lambert 9 Lincoln 47.47a
11 Dannika Sullivan 12 Franklin 47.54a
12 Riley Knebes 10 North Salem 47.70a
13 Jasmine Taylor 12 Centennial 47.91a
14 Bethany Leliefeld 10 Barlow 48.06a
15 Heather Browning 11 Union 48.09a
16 Marisa Dean 12 Newport 48.80a
17 Kacie Hargett 11 Newport 49.10a
18 Jessie Horn 11 Skyview 49.11a
19 Olivia Kantor 12 Jesuit 49.18a
20 Charity Coppedge 11 Evergreen-Vancouver 49.47a
21 Tatiana Cooney 12 West Linn 49.96a
22 Annie Todd 11 Willamette 50.24a
23 Mariah Gibbs 11 Jesuit 50.27a
24 Matija McLaughlin 11 Central Catholic 50.51a
25 Courtney Crain 10 La Salle 50.53a
26 Lauren Haedrich 12 Sunset 50.91a
27 Liana Patton 10 McNary 51.19a
28 Paige Leek 9 West Linn 51.24a
29 Mercedes McLeod 9 Prairie 51.69a
30 Alysha Bush 11 Newberg 51.84a
31 Jikuesiah Jones 11 Century 51.88a
32 Amber Jensen 11 Gladstone 52.14a
33 Alyna Habel 10 St Helens 53.16a
34 Claire Nedauld 11 Forest Grove 53.77a
Clare Collins 9 St Mary's Academy DNS
Girls 4x100 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Sehome 49.00a
2 St Mary's Academy 49.80a
3 Barlow 50.07a
4 Jesuit 50.10a
5 Sunset 50.17a
6 West Linn 50.40a
7 Lincoln 50.97a
8 Dallas 50.97a
9 Lake Oswego 51.08a
10 Centennial 51.12a
11 La Salle 51.22a
12 Skyview 51.32a
13 McNary 51.35a
14 Central Catholic 51.40a
15 Glencoe 51.72a
16 Reynolds 51.87a
17 Union 52.27a
18 Evergreen-Vancouver 52.55a
19 Newberg 52.88a
20 Willamette 53.90a
21 Forest Grove 53.97a
22 St Helens 54.25a
23 Molalla 55.53a
Heritage DNF
South Salem DNS
Girls 4x400 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 St Mary's Academy 3:55.08a
2 Lincoln 3:58.63a
3 Jesuit 4:04.69a
4 Sehome 4:05.04a
5 San Lorenzo Valley 4:05.27a
6 Union 4:06.66a
7 West Linn 4:06.81a
8 Dallas 4:08.64a
9 Central Catholic 4:08.95a
10 Evergreen-Vancouver 4:08.95a
11 North Salem 4:09.15a
12 McNary 4:12.06a
13 Mountain View 4:12.69a
14 Willamette 4:13.09a
15 La Salle 4:13.23a
16 Skyview 4:15.51a
17 Franklin 4:15.66a
18 Newberg 4:16.44a
19 Gresham 4:18.80a
20 Barlow 4:19.95a
21 St Helens 4:31.70a
22 Forest Grove 4:33.87a
Centennial DNS
Molalla DNS
Sunset DNF
Girls Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Emmi Collier 12 Warrenton 44-01.00
2 Cherilyn Bunker 11 Newport 41-09.00
3 Johna McEllrath 12 Prairie 41-02.75
4 Kaylie VanLoo 12 Glencoe 41-01.00
5 Amber Swayne 12 Lake Oswego 39-08.50
6 Marisa Hamilton 11 Southridge 36-09.75
7 D'onna Robinson 11 Gladstone 36-07.75
8 Savannah Sharp 9 Sunset 36-04.00
9 Jordan Hunter 10 Skyview 35-11.25
10 Bodie Medler 10 Sehome 34-11.25
11 Guadalupe Mendoza 10 Heritage 34-07.25
12 Maddie Cattle 12 Sehome 34-04.50
13 Aubrey Ward-El 10 Skyview 34-03.50
14 Cheyenne Partlow 9 Molalla 34-03.50
15 Sydney Leliefeld 12 Barlow 34-02.25
16 Lara Crane 10 Newport 34-00.25
17 Alexandria Green 11 Newberg 33-10.75
18 Jessica Huston 12 South Salem 33-08.00
19 Kayla Fleskes 12 Glencoe 33-07.25
20 Haley Russell 12 Lake Oswego 33-02.50
21 Christina Vermillion 12 North Salem 32-10.25
22 Alexis Taylor 12 Lincoln 32-08.25
23 Michal Hartman 12 Evergreen-Vancouver 32-07.25
24 Joleen Braasch 12 North Salem 32-04.75
25 Mackenzie Smith 12 Prairie 32-03.50
26 Sydney Olson 10 Centennial 32-03.00
27 Tianna Ybarra 11 Centennial 32-01.50
28 McKenzie DeVault 12 Dallas 32-00.25
29 Sierra Hamill-Keane 12 South Salem 31-11.50
30 Kiera Gabaldon 10 North Salem 31-10.50
31 Brianna VanVeldhuizen 11 South Albany 31-06.00
32 Victoria Gajda 9 Central Catholic 31-01.25
33 Chanelle Eddy 9 Sehome 31-00.75
34 Stephanie Simon 12 Evergreen-Vancouver 30-11.00
35 Amica Cranston 11 Union 30-05.25
36 Hailee Foster 9 Century 30-02.00
37 Veronica McClenny 11 Molalla 30-00.25
38 Regan Duarte 11 St Helens 29-10.00
39 Kerry Wright 12 Sunset 29-03.75
40 Hannah Lambert 9 Reynolds 29-03.00
41 Krysta Brixey 12 Mountain View 28-11.50
42 Katy Broadwater 9 South Salem 28-10.00
43 Olivia Raines 9 Gresham 28-05.00
44 Anna Nguyen 12 Franklin 28-02.50
45 Cardenana Burton 11 Benson 26-10.50
46 Amanda Castle 12 West Linn 22-11.00
TeAnna Brooks 10 Willamette DNS
Kiley Weston 12 Dallas DNS
McKenna Hopkins 11 Gladstone DNS
Chelsea Ronek 11 Century DNS
Megan White 11 Mitchell DNS
Girls Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 D'onna Robinson 11 Gladstone 135-00
2 Kaylie VanLoo 12 Glencoe 128-05
3 Johna McEllrath 12 Prairie 120-04
4 Guadalupe Mendoza 10 Heritage 117-10
5 Mackenzie Smith 12 Prairie 115-10
6 Kayla Fleskes 12 Glencoe 115-07
7 Amber Swayne 12 Lake Oswego 114-11
8 Jordan Hunter 10 Skyview 114-09
9 Haley Russell 12 Lake Oswego 112-02
10 Cherilyn Bunker 11 Newport 111-07
11 Bodie Medler 10 Sehome 109-11
12 Stephanie Simon 12 Evergreen-Vancouver 108-01
13 Joleen Braasch 12 North Salem 107-02
14 Savannah Sharp 9 Sunset 104-07
15 Christina Vermillion 12 North Salem 103-05
16 McKenzie DeVault 12 Dallas 102-03
17 Sydney Olson 10 Centennial 99-05
18 Kacie Hargett 11 Newport 99-01
19 Sydney Leliefeld 12 Barlow 98-08
20 Maddie Cattle 12 Sehome 98-02
21 Amica Cranston 11 Union 97-06
22 Emmi Collier 12 Warrenton 94-08
23 Risa Luther 12 Franklin 93-03
24 Bailey Lindsley 11 Mountain View 92-09
25 Michal Hartman 12 Evergreen-Vancouver 88-04
26 Claire McCarthy 10 Jesuit 88-01
27 Alexandria Green 11 Newberg 87-03
28 Olivia Raines 9 Gresham 87-02
29 Abbie Woginrich 11 Newberg 85-09
30 Kyra Larch 9 Skyview 84-11
31 Cheyenne Partlow 9 Molalla 84-08
32 Taylor Barrus 12 Skyview 83-04
33 Chelsee Rennie 11 St Helens 80-03
34 Taryn Ferrando 10 South Salem 79-08
35 Kimi Gay 12 South Albany 77-09
36 Iona Tong-Colburn 11 South Salem 76-04
37 Samantha Bieber 10 Centennial 74-06
38 Tiara Moxley 11 Benson 74-00
39 Sophia Courogen 12 Lincoln 70-07
40 Chanelle Eddy 9 Sehome 66-10
41 Amanda Castle 12 West Linn 64-09
42 Sierra Hamill-Keane 12 South Salem 57-00
Alyssa Taylor 11 Newport DNS
Jamie Adams 11 Century DNS
Hayley Clark 11 Heritage DNS
Kiley Weston 12 Dallas DNS
Megan White 11 Mitchell DNS
Girls Javelin Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kaylie VanLoo 12 Glencoe 147-10
2 Kyleigh Young 12 Lakeridge 141-01
3 Taylor Barrus 12 Skyview 139-09
4 Kerry Wright 12 Sunset 134-06
5 Angelique Williams 12 Union 131-02
6 Maria Green 12 West Linn 131-02
7 Kacie Hargett 11 Newport 128-08
8 Stacey Titchenal 11 McNary 125-08
9 Aubrey Ward-El 10 Skyview 124-09
10 Elizabeth Shea 12 Newberg 119-00
11 Miranda Castillo 10 Barlow 118-06
12 Johna McEllrath 12 Prairie 117-08
13 Cherilyn Bunker 11 Newport 116-06
14 Rachel Woodcock 11 Barlow 115-08
15 Katie West 12 Gladstone 113-09
16 Jenna Jones 12 Mountain View 112-09
17 Kiley Barcroft 10 Dallas 110-07
18 Sydney Leliefeld 12 Barlow 110-00
19 Tianna Ybarra 11 Centennial 109-11
20 Rylee Jones 12 Gladstone 109-06
21 Haley Russell 12 Lake Oswego 108-08
22 Dana Sukau 11 St Helens 108-06
23 Brianna Gartner 11 Newberg 107-04
24 Akouvi Ananouko 9 Jesuit 106-05
25 Rebecca Wenz 10 Wilsonville 106-05
26 Brandi Victor 12 Union 105-01
27 Kayla Fleskes 12 Glencoe 102-11
28 Jasmine Leewong 11 Jesuit 102-08
29 Danielle Trainor 11 Sunset 101-09
30 Haily Creer 12 Evergreen-Vancouver 100-06
31 Bailey Lindsley 11 Mountain View 100-02
32 Rachel Smith 12 Century 99-07
33 Christine Spina 11 Centennial 97-07
34 Stephanie Simon 12 Evergreen-Vancouver 96-11
35 Cheyenne Partlow 9 Molalla 96-10
36 Emily Ransome 10 North Salem 93-08
37 Alyssa Boyd 10 Forest Grove 89-02
38 Cardenana Burton 11 Benson 88-08
39 Bodie Medler 10 Sehome 88-07
40 Elizabeth Ficek 10 South Salem 77-07
41 Risa Luther 12 Franklin 64-11
42 Gina Phillipi 12 Lincoln 47-07
Alyssa Taylor 11 Newport DNS
Amber Peschka 10 Gresham DNS
Ashley Beykovsky 12 Gladstone DNS
Samantha Bieber 10 Centennial DNS
Tayler Feinauer 12 Glencoe DNS
Girls High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Shelby Peterson 12 Century 5-05.00
2 Maria Green 12 West Linn 5-03.00
2 Claire Alexander 11 Jesuit 5-03.00
4 Mackenzie Huddleston 12 Putnam 5-02.00
4 Mandie Maddux 12 Barlow 5-02.00
6 Danielle Duvall 11 Evergreen-Vancouver 5-02.00
7 Marley Yates 11 Barlow 5-00.00
7 Morgan Rennekamp 12 Beaverton 5-00.00
9 Heather Browning 11 Union 5-00.00
10 Deven Hunter 12 McNary 5-00.00
10 Karen Qu 11 Sunset 5-00.00
12 Jordynn Montero 12 Union 5-00.00
13 Courtney Lofton 11 Warrenton 5-00.00
14 Alisa Bradshaw 11 Gladstone 4-10.00
14 Kara Hallock 12 Lebanon 4-10.00
16 Tuileisu Anderson 10 Union 4-10.00
16 Avery Cottle 9 Willamette 4-10.00
18 Lydia Strong 12 Reynolds 4-10.00
19 Sydney Haynes 11 Evergreen-Vancouver 4-10.00
19 Ellie Clow 12 West Linn 4-10.00
21 Shannon Hammond 10 Forest Grove 4-10.00
21 Kylie Reinholdt 10 St Helens 4-10.00
23 Mackenzie Folkerts 11 Newport 4-08.00
24 Anna Penttila 9 Heritage 4-08.00
24 Katie Osterlund 11 Lincoln 4-08.00
24 Kenzi Sanders 9 Centennial 4-08.00
24 Alyssa Holz 10 St Helens 4-08.00
28 Haylee Hutzler 9 Barlow 4-08.00
28 Jocelyn Adams 10 Skyview 4-08.00
28 Averi Wing 12 McNary 4-08.00
Isabella Petitta 10 Molalla NH
Dannika Sullivan 12 Franklin NH
Katie Reeder 12 South Salem NH
Maddy Nohr 9 St Mary's Academy NH
Elizabeth Ficek 10 South Salem NH
Pearly Walton 11 Gresham NH
Saydi Dozark 9 Evergreen-Vancouver DNS
Savannah Stanton 10 Newberg DNS
Alyssa Adams 9 Prairie DNS
Melissa Phillips 12 Skyview NH
Carrie Woodman 12 Skyview NH
Chaquinn Cook 9 Benson NH
Kristin Coffman 12 Tualatin NH
Girls Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Anandae Clark 12 Lakeside 11-06.00
2 Brita Kintz 12 Gladstone 11-00.00
3 Alexys Martens 12 Beaverton 10-06.00
3 McKenna Streed 9 Gladstone 10-06.00
5 Elizabeth King 12 St Mary's Academy 10-00.00
6 Anne Burnham 12 South Salem 10-00.00
7 Marisa Dean 12 Newport 10-00.00
8 Whitney Pitalo 12 South Salem 9-06.00
9 Julia Schumaker 10 Gladstone 9-00.00
10 Emily Lucke 10 Sehome 9-00.00
11 Rachel Shaw 11 Jesuit 9-00.00
12 Kelsea Defilippis 11 Newport 9-00.00
13 Danielle Lovejoy 11 McNary 8-06.00
14 Melissa Smith 11 Gresham 8-06.00
15 Stephanie Russell 9 Prairie 8-06.00
16 Valentina Tran 11 Franklin 8-00.00
17 Lucy Kyle-Milward 10 St Helens 8-00.00
17 Veda Newton 11 Evergreen-Vancouver 8-00.00
19 Mikko Guyton 11 Newberg 7-06.00
19 Morgan Rutkowski 11 North Salem 7-06.00
19 Chelsea Kline 10 Centennial 7-06.00
19 Jacinda Rose 9 Skyview 7-06.00
23 Josie Child 10 Molalla 7-06.00
23 Janey Nelson 12 Centennial 7-06.00
Sarah Pongon 11 Mountain View DNS
Kamrin Sorensen 11 Barlow NH
Analese Steverson-Pugh 10 Central Catholic DNS
Laura Taylor 10 Tualatin NH
Girls Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Claire Thomas 11 Molalla 18-03.00
2 Alyssa Neal 12 North Salem 17-08.25
3 Sierra Arlauskas 12 Jesuit 17-07.50
4 Kara Hallock 12 Lebanon 17-06.25
5 Meera Niles-Paul 11 Barlow 17-02.25
6 Shannon DeBacker 12 Sehome 16-09.00
7 Madison Cronin 11 Gladstone 16-07.50
8 Shelby Peterson 12 Century 16-06.75
9 Celena Byerlee 12 Sunset 16-03.25
10 Matija McLaughlin 11 Central Catholic 16-02.25
10 Jasmine Leewong 11 Jesuit 16-02.25
12 Katie McWilliams 9 South Salem 16-02.00
13 Marta Burchett 10 Newberg 16-00.75
14 Zinnia Keyes 12 Benson 16-00.00
15 Heather Browning 11 Union 15-11.00
16 Mandie Maddux 12 Barlow 15-10.00
17 Tayler Troupe 9 Union 15-08.75
18 Alicia Whipple 12 Barlow 15-07.50
19 Averi Wing 12 McNary 15-05.50
20 Hannah Smith 12 Dallas 15-04.00
21 Anne Burnham 12 South Salem 15-03.00
22 Emma Hill 11 Evergreen-Vancouver 15-02.50
23 Haley Twilleager 12 St Helens 15-02.00
24 Julia Agarkov 9 Heritage 15-01.50
25 Kelsie Loomis 10 Willamette 15-01.25
27 Valentina Tran 11 Franklin 15-00.50
27 Amy Wang 11 Sunset 15-00.50
29 Paris Gresham 11 Franklin 15-00.00
30 Carly Gray 10 Jesuit 14-10.00
31 Jillian Ross 11 St Helens 14-09.00
31 Victoria White 11 La Salle 14-09.00
33 Anna Cramer 11 Lincoln 14-08.25
34 Tara Phanakhone 9 Centennial 14-07.00
35 Grace Diller 10 Glencoe 14-06.50
36 Adrianna Davis 12 Reynolds 14-06.00
37 Claire Hoobler-Curtis 11 Lake Oswego 14-05.50
38 Stephanie Diller 12 Willamette 14-04.50
39 Katie Moller 9 West Linn 14-03.00
40 Brigit O'Sullivan 11 St Mary's Academy 14-02.00
41 Jessa Clark 9 Sehome 14-01.50
42 Kelsea Defilippis 11 Newport 14-01.25
43 Victoria O'Connor 9 North Salem 13-11.25
44 Shannon Hammond 10 Forest Grove 13-11.00
45 Daya Gerber 9 Centennial 13-09.50
46 Deniesha Washington 10 Central Catholic 13-08.75
47 Kerry Nygren 9 Sehome 13-07.50
48 Bailey Sahnow 10 Forest Grove 13-06.25
49 Allie Cichoke 11 Central Catholic 13-04.75
50 Shelby Orr 9 Prairie 13-02.00
51 Chelsea Kline 10 Centennial 13-01.00
Madeline Nelson 11 Dallas DNS
Julia Schumaker 10 Gladstone DNS
Billiejean Brown 10 Reynolds DNS
Matilda Rahkolin 12 Dallas DNS
Girls Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alyssa Neal 12 North Salem 37-09.25
2 Zinnia Keyes 12 Benson 35-10.00
3 Kylie Reinholdt 10 St Helens 35-09.25
4 Rachael Gernhart 12 Cleveland 35-06.50
5 Sierra Arlauskas 12 Jesuit 35-05.50
6 Mariah Gibbs 11 Jesuit 34-04.25
7 Emily Prasil 11 Lake Oswego 34-03.75
8 Danelle Woodcock 9 Barlow 34-03.00
9 Kendall Schumaker 10 Gladstone 34-02.00
10 Celena Byerlee 12 Sunset 33-11.50
11 Paris Gresham 11 Franklin 33-11.25
12 Mandie Maddux 12 Barlow 33-11.00
13 Madison Cronin 11 Gladstone 33-07.75
14 Jessa Clark 9 Sehome 33-02.25
15 Amy Wang 11 Sunset 32-11.50
15 Emma Hill 11 Evergreen-Vancouver 32-11.50
17 Jordynn Montero 12 Union 32-11.00
18 Shannon Hammond 10 Forest Grove 32-10.00
19 Jocelyn Adams 10 Skyview 32-09.25
20 Claire Hoobler-Curtis 11 Lake Oswego 32-08.75
21 Anna Cramer 11 Lincoln 32-07.75
22 Kimberly Schaefer 10 Prairie 32-07.00
23 Bethany Leliefeld 10 Barlow 32-06.50
24 Allie Cichoke 11 Central Catholic 32' 3.25
25 Danica Anukam 12 Central Catholic 32-01.75
26 Kelsey Willis 10 Sehome 31-06.75
27 Julia Agarkov 9 Heritage 31-06.25
28 Tuileisu Anderson 10 Union 31-03.75
29 Katie McWilliams 9 South Salem 31-02.50
30 Brigit O'Sullivan 11 St Mary's Academy 31-01.75
31 Mekala Gassner 11 Newberg 31-01.25
32 Cassidy VanDomelen 10 Century 30-10.75
33 Chaquinn Cook 9 Benson 30-09.25
33 Kelsea Defilippis 11 Newport 30-09.25
35 Kerry Nygren 9 Sehome 30-08.75
36 Billiejean Brown 10 Reynolds 30-08.50
37 Valentina Tran 11 Franklin 30-07.75
38 Emily Morrison 10 Skyview 30-06.00
39 Haley Twilleager 12 St Helens 30-04.50
40 Ellie Hoppes 10 Jesuit 30'03.75
41 Stephanie Simon 12 Evergreen-Vancouver 29-11.25
42 Paige Jeskey 11 Willamette 29-09.50
43 Melissa Smith 11 Gresham 28-09.75
44 Mackenzie Folkerts 11 Newport 28-01.75
Carrie Woodman 12 Skyview DNS
Lacey Gunther 11 West Linn DNS
Jillian Ross 11 St Helens DNS
Matilda Rahkolin 12 Dallas DNS
Varsity - Mens
1. Mead MEAD 79.5
2. Newberg Newb 53.5
3. Sunset Snst 46.5
4. Union UNON 39
5. Central Catholic CCat 31
6. Heritage HERI 28
7. Barlow SBHS 27.5
7. Lincoln Linc 27
9. McNary McN 26
10. San Lorenzo Valley SALV 25
11. Beaverton Beav 24
12. Lake Oswego LkOs 21.5
12. Jesuit JHS 21
14. Prairie PRAR 18.5
14. Sehome SEHO 18
14. Gresham Gres 18
17. Siuslaw Sius 16
18. Parkrose Park 15
19. South Salem SSlm 13
19. Skyview SKVW 13
21. Forest Grove FG 12
22. Century Cntr 10
23. La Salle LSCC 9
24. South Albany SAlb 8
25. St Helens SHHS 6
25. Seaside Seas 6
25. Warrenton Warr 6
28. West Linn WLin 5
28. North Salem NSHS 5
30. Corvallis Corv 4
30. Oregon Episcopal OES 4
30. Glencoe Glnc 4
33. Silverton Silv 3.5
33. Washougal WSGL 3
33. Gladstone Glad 3
33. Putnam Ptnm 3
37. Molalla Mola 2
38. Franklin Fran 1
38. Evergreen-Vancouver EVGN 1
40. Willamette Will .5
Varsity - Womens
1. Sehome SEHO 57
2. Jesuit JHS 51
3. St Mary's Academy SMA 42
4. Glencoe Glnc 31
4. Molalla Mola 31
6. Gladstone Glad 27.5
6. Union UNON 27
8. Lincoln Linc 25
8. West Linn WLin 25
10. Lake Oswego LkOs 24
11. North Salem NSHS 22
11. Sunset Snst 22
13. San Lorenzo Valley SALV 20
14. Barlow SBHS 19
15. Beaverton Beav 18
16. Lakeridge Lkrg 16
16. Prairie PRAR 16
18. Dallas Dals 14
19. Camas CAMA 13
19. Skyview SKVW 13
21. South Salem SSlm 12
21. Newport Newp 12
23. Century Cntr 11
23. Lebanon Lebn 11
25. Warrenton Warr 10
25. Lakeside LKSD 10
27. Centennial Cntl 9
28. Silverton Silv 8
28. Benson BHS 8
28. Mountain View MTVW 8
31. Evergreen-Vancouver EVGN 6
31. St Helens SHHS 6
33. South Albany SAlb 5
33. Heritage HERI 5
33. Cleveland Clev 5
36. Putnam Ptnm 4.5
36. Grant Gran 4
36. Milwaukie Mil 4
39. Southridge SRig 3
39. Tualatin Tual 3
39. McNary McN 3
42. South Medford SMed 1
|